Elf Dark Insect Master
Chapter 232 Divide the spoils and add new ones to each one
There are a lot of things harvested this time and they are very messy. There are essential things for walking in the wild such as insecticide spray, as well as wound medicine and various common elven healing props for relieving abnormal conditions, as well as various strange fragments and pearls. , star sand and a mysterious feather fossil.
In addition to the fossil, there are also small props such as a bag of light powder, an immutable stone, a miracle seed, and black glasses. There are almost fifty or sixty items of value.
"As expected of an organization of thieves, although these may not be all of the property of each of them, even if it is only a part, the sum of these more than a dozen people is enough for me to sell several six-figure sums."
Wutong roughly calculated the ideal price. This figure could allow him to really buy a big house not located in a metropolitan city, and he could still have some leftovers to add some furniture. If he wanted to retire in this world, he would take this trip now. The harvest is enough for him to relax until he is old.
However, if you have to pay for being a trainer and aim to be a regional league champion, then investing one million is just a minimum estimate. If you budget carefully and save money, you can probably cultivate 2 to 3 main players who can compete with the regional champion. The ace card used by the elves to fight, but if the attributes are restrained or the characteristic types are restrained, then the ace card is useless.
If you want to continue to move up, money will never be enough. The simplest potions that increase basic attributes cost tens of thousands of yuan per bottle. One bottle is worth many days of training. After ten bottles, and the potency of the medicine is digested, the physical fitness will be greatly enhanced, and the money spent will also be a substantial increase of almost seven figures.
Not to mention props like the Love series, whether they are glasses, headbands or scarves, the current market price fluctuates depending on factors such as the season and activities. The price also fluctuates between more than 200,000 to 400,000, because these things are anti-counterfeiting. Their reliability is relatively high, and as long as you look for the brands of big companies, their quality is also solid and reliable. They are almost a kind of second-hand hard currency among trainers, and they are very popular in the second-hand market.
As for the energy cube, it goes without saying. The price of a top-level energy cube is usually thousands. To allow an elf to obtain the most advanced nutrition and provide growth, a meal will cost thousands of alliance coins, and this is An average person’s entire month’s income
As for the most common grade-less energy cube, one only costs a few alliance coins, which is equivalent to the cost of a meal for ordinary people, and one elf can support a day of normal activity consumption. If it is for high-intensity exercise, Practice, and supplement it with a lot of ordinary food, then it is almost enough.
If you do not engage in activities, eat an energy cube and stay in the elf ball. Depending on the individual elf, you can last from several days to several weeks without feeling hungry.
Wutong took out his notebook and began to look at his team's daily consumption.
The energy cubes are divided into five categories according to quality: no-grade, good-grade, high-grade and high-grade, plus the top five qualities. In addition to the price levels linked to them, among his current team, only the Giant Needle Bee regularly consumes high-grade energy cubes. The remaining elves eat a mixture of high-quality and high-quality products. For some time in the future, these elves, such as Giant Claw Mantis, will eat half of the food of grade-free energy cubes, and they will have two days a week to coordinate with the day's higher-intensity training. Practice to increase the quality energy cubes.
And after taking them to the battle building on weekends for a battle of the same intensity, we will also separate high-grade energy cubes to replenish their excessive consumption on the day, ensuring that the energy they replenish is beyond what their bodies can absorb, allowing them to They don't waste any room for growth in exchange for even a little exercise time that day.
The most expensive thing now is the thorns. In addition to other expenses, it costs Wutong more than 2,000 alliance coins every week. In exchange for its rapid growth in strength, even though the Giant Pincer Mantis has evolved for a period of time, But every time he fights against the stingers, it's hard to hold on until the stingers use the third straight punch and they fall down.
Then there is the Giant Pincer Mantis, and then there are Qingyu and Duanbawa. If the thorns are three, the Giant Pincer Mantis is 2.5, and the rest are two and one.
The current total living expenses of his main elves plus other expenses. Wutong treats them as warrior training rather than pets, so he will spend about 20,000 to 30,000 yuan every month.
This is just the main force. If you put the other zero
You'll Also Like
-
Billions of dollars in stockpiling: Doomsday begins with nuclear wastewater discharge
Chapter 664 1 hours ago -
Sign in for ten thousand years: This ancestor is a bit strong
Chapter 617 1 hours ago -
Fairy King Dad
Chapter 1371 1 hours ago -
The beginning of the end of the world fusion black light
Chapter 438 1 hours ago -
Destiny Villain: Return the Supreme Bone at the Beginning
Chapter 86 1 hours ago -
Start from the Martial Arts
Chapter 107 1 hours ago -
Naruto: Becoming Sasuke's biological sister at the beginning
Chapter 401 23 hours ago -
The child-bearing system, she only has the task in mind
Chapter 144 23 hours ago -
I only wanted to destroy the sect, how did I become a god?
Chapter 816 1 days ago -
Martial arts immortality, my practice has experience
Chapter 310 1 days ago